V napínavém finále vítězí Monika Semeráková

29.07.2019 00:10

V protikladu k minulému turnaji se tentokrát na červencovém turnaji sešlo pěkných 21 bowlerů. Bohužel Jirka Král musel kvůli zraněným zádům po druhé hře odstoupit, a tak nebyl ani klasifikován.

Kvalifikaci s přehledem vyhrál minulý vítěz Jakub Šarišský a naopak s turnajem se museli rozloučit Weiss Petr a nováček soutěže Hricová Kateřina. Oba dostali zpět 50Kč jako malé bolestné.

Semifinále bylo poněkud překvapivě konečná pro některé hráče, kteří v kvalifikaci podali slušný výkon, ale poté se jim už tolik nedařilo. Největší smůlu měla asi Petra Maňásková, která na dráze č. 2 (spolu s Katkou Strnadovou a Tondou Matějkou) nepostoupila s výkonem 397, jenž by na jiných drahách stačil k postupu zcela v pohodě.

Finále byl ve znamení vynikajících výkonů a hrálo se opravdu nezvykle vysoko. První hru přes dvě stě dvacet zahrálo hned šest hráčů a nejlepší hrou tohoto kola - 255 si vytvořila mírný náskok před ostatními Monika Semeráková

Rozhodující druhá hra byla velmi napínavá až do posledního frame. Hned tři hráči prakticky “prostrikovali” celou hru, vždy kromě jednoho framu. Jaroslav Maňásek dosáhl 278 a s prvním náhozem 224 dohromady tedy 502. Normálně by takový výkon stačil i na první místo, ale dnes “pouze” bronz! Největší favorit Jakub Šarišský dosáhl jen o jeden bod méně (277), ale s první hrou 233 a celkovým náhozem 510 to na Jardu stačilo a Jakub si tak vybojoval stříbro! A kdo vyhrál? No Monika Semeráková nenechala nic náhodě. K první hře 255 přidala nejlepší nához dne 284 a s celkovým výsledkem 539 s přehledem vyhrála! Za nejvyšší nához si navíc odnesla cenu - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Všem medailistům gratulujeme! Mezi první tři byly rozděleny tradiční price money v hodnotě 500-300-200Kč.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 25.8.2019. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=1264&rand=343376075. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz