Tonda Matějka vítězí v květnové devítce!

02.06.2020 22:12

Poslední květnovou neděli se konečně po dlouhé “korona” pauze uskutečnila opět Chodovská devítka! Bylo znát, že lidem bowling chyběl a tak byla vyčerpána plná kapacita turnaje - 24 hráčů.

Do turnaje vstoupil nejlépe Jakub Šarišský a s velkým přehledem vyhrál kvalifikaci. Podobně se mu dařilo i v semifinále, kde hodil i nejvyšší nához turnaje 278,  za který si odnesl Bohemia demi sekt. Semifinále bylo obzvlášť kruté k Jiřímu Kutjužanskému, který s krásným náhozem 425 podlehl Davidovi Dvořáčkovi (429) a Dušanovi Kovaříkovi (433), a s turnajem se tak musel předčasně rozloučit ač jeho výkon by v jakékoliv jiné trojici stačil na pohodlný postup. Holt někdy se to tak na Chodově sejde :-).

Ve finále ale bylo vše jinak. Jakubovi se přestalo dařit, a i když neměl úplně špatné hry, stačilo to jen na páté místo. Po první hře finále bylo jasné, že o vítězství a o pořadí na bedně se bude rozhodovat v trojici Matějka, Semerák, Colon, kteří jediní dosáhli výkonu přes 240. Nakonec vítězství zaslouženě vybojoval Antonín Matějka (519), který se po celý turnaj postupně zlepšoval. Druhé místo získal Josef Colon (500), který přeskočil třetího Standu Semeráka (469), díky jeho třem chybám v závěrečné hře.

Všem medailistům gratulujeme! Mezi první tři byly rozděleny tradiční price money 500-300-200Kč.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to už 28.6.2020. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=1798&rand=146984976 Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz