Poslední devítka rozhodla o celkovém vítězi!

31.12.2016 15:06

V neděli víkend před Vánoci se odehrála poslední devítka na Chodově tohoto roku. Dorazilo plných 24 bowlerů, mezi nimi i několik juniorů, svěřenců Katky Mňačkové. Nevětší souboj se ale očekával mezi celkově vedoucím Josefem Colonem a v těsném závěsu za ním Standou Semerákem. Karty byly rozdány tak, že ten kdo skončí v tomto posledním turnaji lépe než jeho soupeř, se stává celkovým vítězem.

Standa do toho šlapal hned od začátku a zdálo se, že ho tentokrát nic nezastaví. Kvalifikaci vyhrál s náhozem 975 a semifinále 527, tedy celkově měl před finále průměr přes 250. V kvalifikaci hodil i nejvyšší nához dne 288, za který si odnesl cenu za nejvyšší nához - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Naproti tomu Josef C. dosahoval zatím jen průměrných výsledků, které mu ale v pohodě stačily na postup z kvalifikace i ze semifinále. Moc dobře věděl, že o všem se bude rozhodovat až ve finále.

A taky že ano. Ve finále bylo vše jinak. Naprosto skvělého výsledku 535 a tím i zaslouženého vítězství v něm dosáhla Petra Sedláčková. Gratulujeme! Na ostatní ale jako by padla deka. Přes 210 se dostala v první finálové hře už jen Saša Marková, která ale pokazila druhou hru a stačilo to pak jen na páté místo. Josef se Standou se po první hře potáceli někde v druhé polovině finálového tuctu už bez šance do boje o bednu zasáhnout, ale stále se šancí na celkové prvenství.

V druhé hře to ale rozbalil novic turnaje Mirek Nýč a hezký nához 265 ho poslal na stříbrnou příčku. Bronz pak zlepšeným výkonem v druhé hře (190+232=422) vybojovala Helena Kovaříková.

Medailistky si kromě tradičních medailí odnesly i price money v hodnotě 500-300-200Kč a vítězka navíc soudek dvanáctistupňového piva Pilsner Urquell od našeho sponzora.

Počet hráčů :   24   Nejvyšší nához:   288
    KVALIFIKACE SEMIFINÁLE FINÁLE Celkový body body
  Jméno hráče kval.1 kval.2 kval.3 kval.4 Semi1 Semi2 fin.1 fin.2 Ø  CH9  Firo-tour
24. Košata Ondřej 113 107 125 129         118,5 5 1

A jak dopadl souboj o celkové vítězství? Josef se na rozdíl od Standy vzpamatoval náhozem 239 a celkově 398 obsadil 6 místo. Standa skončil až devátý a celkovým vítězem roku 2017 se tedy stal Josef Colon!!

Stanislav Semerák tedy obsadil druhé místo a třetí za celý rok skončil Petr Eckstein. Další pořadí najdete na našich stránkách:

Tradičně také proběhlo losování cen pro naše věrné účastníky o bowlingovou kouli a mobilní telefon. Do osudí byli zařazeni všichni ti, kdo přišli 8x a více. Štastný výherce koule se stal Václav Zmatlík a David Tomšík vyhrál mobilní telefon, GRATULUJEME!

Další ročník 2017 Chodovské 9 se rozehraje jako vždy v neděli, a to 5.2 9:30. Přihlásit se můžete na     https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=1264&rand=1786592757. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz