Josef Colon jasným vítězem Chodovské 9

01.03.2016 00:52

V neděli 28.2. ve Squash Bowling Centru na pražském Chodově pokračovala série Chodovské devítky druhým turnajem ročníku 2016. Díky předehrávce hrané už ve středu minulý týden účast dosáhla rekordních 26 bowlerů. Po kvalifikaci se osm nepostupujících muselo s turnajem rozloučit a malou náplastí jim mohlo být alespoň vrácených 50Kč.

Největším překvapením semifinále byl nejlepší semifinálový výsledek a tím i hladký postup Saši Markové, která jen taktak postupovala z posledního postupového místa.

Finále začal nejlépe Josef Colon 278. Jen těsně za ním byla po první hře Jana Kubíčková s výkonem 266. Velmi dobře ještě v první hře zahráli Petr Eckstein (231) a Saša Marková (222), které forma vydržela až do finále. Právě tato čtveřice se měla poprat v druhé finálové hře o tři medaile. Vedoucí Pepa se vzepjal ještě k lepšímu výkonu než v první hře a své absolutní vítězství na tomto turnaji potvrdil nejlepším výkonem dne 300, za který získal i prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Ostatním z vedoucí čtveřice se už tolik nedařilo a dali šanci dalším v pořadí. Tu plně využil Standa Semerák, který k prvnímu nepříliš výraznému výkonu 202 přidal slušných 288, což mu s přehledem zajistilo druhé místo. Třetí místo nakonec vybojovala Saša Marková, která téměř dokázala zopakovat výkon z prvního hry a překvapivě tak získala bronzovou příčku a pouhé 4 kuželky před čtvrtou Janou Kubíčkovou.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 3.4. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=874&rand=1776398328. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz