Petr Eckstein vítězem třetího turnaje

11.04.2016 00:34

V neděli 3. dubna ve Squash Bowling Centru na pražském Chodově pokračovala série Chodovské devítky třetím turnajem ročníku 2016. Počet účastníků zůstal by stejný jak minule 26 a tak po kvalifikaci se osm nepostupujících muselo s turnajem rozloučit a bylo jim vráceno alespoň symbolických 50Kč.

Jako obvykle do semifinále se kvalifikovalo 18 nejlepších z kvalifikace, tedy kromě Tomáše Chrámeckého. Ten skončil až devatenáctý, ale díky tom, že Petr Horáček, který hrál předehrávku a těsně se do semifinále kvalifikoval, v neděli nedorazil, zbylo na Tomáše poslední postupové místo. Svoji šanci využil velmi dobře, když postoupil i ze semifinále a nakonec z toho bylo osmé místo! Překvapením semifinále bylo vyřazení minulého vítěze Josefa Colona právě už zmíněným Tomášem a Luďkem Mertou. Souboj mezi Tomášem a Josefem byl ale těsný do posledního framu.

Finále začali nejlépe Dušan Kovařík a Anežka Lencová (231 resp. 230), ale oba ve druhé hře zpomalili a tak z toho nakonec bylo pro Dušana „jen“ třetí místo a na Anežku zbyla ta nepopulární „bramborová“ medaile. Jejich zaváháni využili Jiří Kotjužanský a Petr Eckstein, kteří oba zahájili shodně výkonem 219, ale ve druhé hře se výrazně zlepšili. Jirka náhozem 247 se posunul na stříbrnou příčku a Petr druhým nejvyšším náhozem turnaj 266 zaslouženě zvítězil.

Vítězná trojice si rozdělila price money 1.000,-Kč, dostala medaile a Petr navíc soudek plzeňského od našeho sponzora PILSNER URQUELL.

Nejvyšší nához dosáhl Standa Semerák v semifinále, za který získal i prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 1.5. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=874&rand=1776398328. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz