Marek Fejfárek vítězem Chodovské devítky

02.11.2017 00:59

V SBcentru na větrném Chodově se v neděli 29.10. uskutečnil desátý turnaj série Chodovské devítky 2017 za účasti 20 bowlerek a bowlerů. Ve čtyřech kvalifikačních hrách dosáhl nejvyššího náhozu ( 878 ) Petr Eckstein a postupoval tak do semifinálového play-off z prvního místa. Ovšem tentokrát se semifinále stalo pohřebištěm mnoha ostřílených borců, mezi nimiž byl i Petr. Jeho zaváhání využila po kvalifikaci osmnáctá Helena Kovaříková, a tak se probojovala do 12-ti členného finále, kde se hrálo na součet 2 her. V semifinálovém play-off dosáhl nejlepšího výsledku ( 254, 261 ) Marek Fejfárek, a tak se čekalo, zda v tomto tempu bude pokračovat i ve finále.

Ve druhé kvalifikační hře padl nejvyšší nához turnaje, a sice 268. Jako již letos poněkolikáté si cenu za nejvyšší nához turnaje  - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal odváží Anežka Lencová.

Nejlépe ve finále začal Tomáš Chrámecký ( 243 ), těsně za ním byla Helena Kovaříková ( 240 ), oběma však nevyšla druhé finálová hra, a tak to celkově znamenalo sedmou  příčku  pro Helenu a osmou pro Tomáše. Tomáš tak o jednu příčku porazil svou choť Sašu Chrámeckou, která si zvyká nejen na nové příjmení, ale i na nové bowlingové koule. Na semifinálové hry navázal a velmi vysoký standard udržel i ve finále Marek Fejfárek a s náhozem 506 jasně zvítězil. Druhé místo s  náhozem 440 si vybojoval a stříbrnou medaili získal Dušan Kovařík. O jedinou kuželku za ním, tedy s náhozem 439 třetí místo a bronzovou medaili získal Petr Vrba. Všem medailistům gratulujeme !

Medailisté si kromě tradičních medailí odnesli i price money v hodnotě 500-300-200Kč, Marek za své vítězství obdrží soudek Plzeňského prazdroje.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 26.11. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=874&rand=1776398328. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz